ZEA.cz Jaké jsou vizuální znaky hypokalcémie?
ZEA Kontakt
infolinka: 481 389 607
email: zea@zea.cz
Roudný 53, Karlovice
ZEA-LAND

ZEA Spojeni
ZEA Video
ZEA Co to je? Je to rostlina kukuřice a zároveň symbol činnosti Zea Sedmihorky, ve všech aspektech jejího užití – v agrotechnice pěstování, ve výrobě a konzervaci objemných krmiv, v produkci kukuřičného zrna, ve výživě hospodářských zvířat a v neposlední řadě i v průmyslovém užití biomasy na produkci energie.
ZEA Prodejna

Otevírací doba

Po–Pá
   9–16 hod.

Kontakty


ZEA Kdy to bude
ZEA očko

Jaké jsou vizuální znaky hypokalcémie?

20.12.2007
Ulehlá kráva (ruz) Většina z nás si představuje, že dojnice s mléčnou horečkou bude ležet na stání s hlavou zvrácenou do zadu. Krávy se subklinickou mléčnou horečkou se však vyznačují mnohem mírnějšími příznaky.
Krávy se subklinickou mléčnou horečkou se však vyznačují mnohem mírnějšími příznaky. Oči jsou zapadlé, uši studené a příjem sušiny klesá. Někdy je tento nezájem o krmivo přehlížen anebo přičítán “poporodní náladě”. Vedle zevních příznaků hypokalcemická dojnice trpí sníženou ovladatelností hladkého svalstva a snížením bachorové aktivity, mastitidami, přesuny slezu a ketózou. Nejspolehlivější metodou diagnózy subklinické mléčné horečky je stanovení profilu obsahu vápníku v krvi.

Jestliže celková koncentrace vápníku v krvi dojnice poklesne pod 8 mg/100 ml, pak je jí třeba považovat za hypokalcemickou. Klinické příznaky mléčné horečky se začínají objevovat jakmile hladina vápníku v krvi dojnice poklesne pod 5 mg/100 ml. Dojnice obvykle leží s hlavou zvrácenou dozadu, když hladina vápníku klesne pod 3 mg/100ml.

Vyzkoušeným a fungujícím řešením problémů prevence mléčné horečky dojnic je použití správně vybalancovaných směsí speciálně „ušitých na míru“ přípravného období před otelením. Směsi příprava porod pomohou s odstraněním poporodních komplikací a zároveň umožní výrazný start užitkovosti. Více o směsi příprava porod naleznete v sekci ZEA Produkty.

Komentáře

Přidat komentář

© 2007 - 2011 EmTom, Graphics design Kublaychan
ZEA Sedmihorky, spol. s r.o. - Roudný 53
Hybridy kukuřice | Krmné směsi | Konzervanty | Osiva řepky | Mapa stránek