ZEA.cz PRIM Chomutice – hold českému zemědělství
ZEA Kontakt
infolinka: 481 389 607
email: zea@zea.cz
Roudný 53, Karlovice
ZEA-LAND

ZEA Spojeni
ZEA Video
ZEA Co to je? Je to rostlina kukuřice a zároveň symbol činnosti Zea Sedmihorky, ve všech aspektech jejího užití – v agrotechnice pěstování, ve výrobě a konzervaci objemných krmiv, v produkci kukuřičného zrna, ve výživě hospodářských zvířat a v neposlední řadě i v průmyslovém užití biomasy na produkci energie.
ZEA Prodejna

Otevírací doba

Po–Pá
   9–16 hod.

Kontakty


ZEA Kdy to bude
ZEA očko

PRIM Chomutice – hold českému zemědělství

13.9.2010
PRIM Chomutice – hold českému zemědělství (ruz) V pátek 3. září 2010 se konal již 16. ročník chovatelského dne „PRIM Chomutice 2010, memoriál Ing. Ladislava Hátle“. Tato přehlídka je vrcholným setkáním chovatelů a příznivců zemědělství Jičínska, východních a severních Čech. I v letošním roce se předvedly špičky holštýnských krav této oblasti, nejlepší prvotelky, nejlepší krávy na 2. a další laktaci a krávy s nejlepším vemenem. V doprovodném programu se představily mažoretky z Hořic, došlo i na soutěž v přetahování podniků o bečku piva a soutěž v pití mléka. V mezičase pořadatelé připravili ukázku výcviku služebních psů a velmi zajímavá byla i drezura koní

V rámci tradiční přehlídky skotu bylo předvedeno 8 kolekcí dojnic holštýnského plemene a celkem se v předvadišti ukázalo 42 kusů dojnic. Bonitér Českomoravské společnosti chovatelů ing. Rostislav Škrabal hodnotil dojnice ze zúčastněných chovů podniků AGRO Chomutice a.s. farma Staré Smrkovice, AGRO Chomutice a.s. farma Třtěnice, AGRO Chomutice a.s. Donín- Hrádek nad Nisou, AGRO Žlunice a.s., ZD Bašnice, AGRO Slatiny a.s., Farma Stříbrných, ZEAS Podhorní Újezd a.s., a Zemědělské družstvo Všestary, PERSEUS a.s. Běchary, ZD Dubenec a.s. a Statek Dlouhé Dvory s.r.o.

V předváděcím kruhu nakonec bonitér rozhodl takto: Mezi prvotelkami se nejlépe umístila dojnice číslo 191982952 CZ, chovatele Karla Stříbrného, po otci BUCKEYE NXA 499, která 37 den po otelení dojí 38,6 litrů. Jako dojnice s nejlepším vemenem byla vyhodnocena tatáž prvotelka číslo 191982952 CZ, chovatele Karla Stříbrného. Vítězkou mezi staršími dojnicemi a zároveň celkovou šampiónkou výstavy se stala dojnice číslo 161270952 CZ, chovatele ZD Všestary, po otci IMORTAL NEA 433, která na první laktaci nadojila 11 479 kg mléka při 360 kg bílkovin. A na současné druhé laktaci za 187 dnů nadojila již 11 020 kg mléka při 329 kg bílkovin.

Chovatelský svátek v Chomuticích ukázal nejenom vývoj a nastartovaný směr chovu holštýnek Královéhradeckého kraje, ale i přiblížil široké veřejnosti i to, že české mléko umíme a chceme dělat!

Komentáře

Přidat komentář

© 2007 - 2011 EmTom, Graphics design Kublaychan
ZEA Sedmihorky, spol. s r.o. - Roudný 53
Hybridy kukuřice | Krmné směsi | Konzervanty | Osiva řepky | Mapa stránek