ZEA.cz Světový den výživy a Světový den chleba – 16.říjen
ZEA Kontakt
infolinka: 481 389 607
email: zea@zea.cz
Roudný 53, Karlovice
ZEA-LAND

ZEA Spojeni
ZEA Video
ZEA Co to je? Je to rostlina kukuřice a zároveň symbol činnosti Zea Sedmihorky, ve všech aspektech jejího užití – v agrotechnice pěstování, ve výrobě a konzervaci objemných krmiv, v produkci kukuřičného zrna, ve výživě hospodářských zvířat a v neposlední řadě i v průmyslovém užití biomasy na produkci energie.
ZEA Prodejna

Otevírací doba

Po–Pá
   9–16 hod.

Kontakty


ZEA Kdy to bude
ZEA očko

Světový den výživy a Světový den chleba – 16.říjen

16.10.2009
Světový den výživy a Světový den chleba (ruz) Dne 16. října 1945 byla založena FAO (Organizace OSN pro výživu a zemědělství). Světový den výživy se slaví od roku 1981 na základě rozhodnutí konference OSN pro výživu a zemědělství z roku 1979. Tento den je tak vnímán proto, že naše civilizace je založena na zemědělství. FAO usiluje o soustavný a trvalý rozvoj zemědělství, které považuje za základ vytvoření dobře prosperujícího světa.

Zároveň na tento den byl vyhlášen svátek Světový den chleba. Podle organizace FAO se ve světě ročně spotřebuje téměř 350 milionů tun chleba. Chléb existuje v rozmanitém množství druhů, velikostí, tvarů a chutí. Jenom v Česku se ho ročně vyrobí přes 300.000 tun.

Více na www.fao.org/getinvolved/worldfoodday/en/

Komentáře

Přidat komentář

© 2007 - 2011 EmTom, Graphics design Kublaychan
ZEA Sedmihorky, spol. s r.o. - Roudný 53
Hybridy kukuřice | Krmné směsi | Konzervanty | Osiva řepky | Mapa stránek