ZEA.cz V pátek byl svátek
ZEA Kontakt
infolinka: 481 389 607
email: zea@zea.cz
Roudný 53, Karlovice
ZEA-LAND

ZEA Spojeni
ZEA Video
ZEA Co to je? Je to rostlina kukuřice a zároveň symbol činnosti Zea Sedmihorky, ve všech aspektech jejího užití – v agrotechnice pěstování, ve výrobě a konzervaci objemných krmiv, v produkci kukuřičného zrna, ve výživě hospodářských zvířat a v neposlední řadě i v průmyslovém užití biomasy na produkci energie.
ZEA Prodejna

Otevírací doba

Po–Pá
   9–16 hod.

Kontakty


ZEA Kdy to bude
ZEA očko

V pátek byl svátek

17.9.2008
(ruz) Málokdy se podaří na jednom místě spatřit to nejlepší ze širokého okolí. V pátek 5. září 2008 tomu tak bylo. Konal se totiž již čtrnáctý ročník chovatelského dne „PRIM 2008, memoriál Ing. Ladislava Hátle“. Tato přehlídka je vrcholným setkáním chovatelů a příznivců zemědělství a všichni účastníci mohli sledovat vývoj a směr chovu holštýnského skotu Jičínska. V letošním roce se opět předvedly špičky holštýnských krav této oblasti, nejlepší prvotelky, nejlepší krávy na 2. a další laktaci a krávy s nejlepším vemenem.

V rámci tradiční přehlídky skotu bylo předvedeno 7 skupin dojnic holštýnského plemene a celkem se v předvadišti ukázalo 29 kusů dojnic. Tyto dojnice pocházely z chovů podniků AGRO Chomutice, a.s., ZEPO Bělohrad, a.s., AGRO Žlunice, a.s., ZD Bašnice, AGRO Slatiny, a.s., Farma Stříbrných a PERSEUS Běchary, a.s.

Dojnice v předváděcím kruhu posuzoval hlavní bonitér ing. R. Škrabal a jeho konečný verdikt zní takto: Mezi prvotelkami se nejlépe umístila dojnice číslo CZ 139016952, chovatele Karla Stříbrného, po otci FARADAY NEA 211, která za 200 dní laktace nadojila 7 657 kg mléka. Jako dojnice s nejlepším vemenem byla vyhodnocena prvotelka číslo CZ 151220952, chovatele AGRO Chomutice, po otci BOLIVER NXA 343. Vítězkou mezi staršími dojnicemi a zároveň celkovou šampiónkou výstavy se stala dojnice číslo CZ 116964952, chovatele Karla Stříbrného, po otci MACHADO NXA 233, která na první laktaci nadojila 8 686 kg mléka a v současné třetí laktaci má nadojeno za 200 dní 8 286 kg mléka.

Svízelná situace v chovech dojnic je díky vývoji cen mléka velmi složitá. Avšak všichni zúčastnění chovatelé dávají jasný signál - naše dlouhodobá, mravenčí chovatelská práce má smysl! My umíme!

Komentáře

Přidat komentář

© 2007 - 2011 EmTom, Graphics design Kublaychan
ZEA Sedmihorky, spol. s r.o. - Roudný 53
Hybridy kukuřice | Krmné směsi | Konzervanty | Osiva řepky | Mapa stránek